Podstata

Podstatou Projektu 100 je již od roku 1995 každoroční distribuce 10 mimořádně kvalitních a oceňovaných filmů formou putovní přehlídky ve vybraných kinech a v limitovaném termínu (od poloviny ledna do konce května). Hlavní cíle tohoto projektu jsou:

- Podpora vzniku artových kin - většina z nich vznikla na základě úspěšné organizace přehlídky Projektu 100.
- Pravidelné uvádění oceňovaných deseti filmů do české distribuce, především pro obohacení filmové nabídky českých i slovenských artkin a filmových klubů.
- Udržení a prohlubování tradice tzv. putovních filmových festivalů, putovní přehlídka Projekt 100 podpořila vznik obdobných projektů.
- Uchování tradice vydávání Filmových listů, které obsahují kvalitní originální a poměrně rozsáhlé recenze všech nově uváděných filmů.
- Podpora projektu Film a škola - část filmů Projektu 100 tvoří filmy tzv. Zlatého fondu světové a domácí kinematografie, který byl organizován v rámci Projektu 100 v roce 1999 a 2000.
- Dlouhodobá spolupráce se Slovenskem - všechny ročníky přehlídky Projektu 100 se uskutečnily i na Slovensku (hlavním organizátorem slovenské části je Asociace slovenských filmových klubů) a přispěly k dlouhodobé spolupráci v oblasti distribuce kvalitních filmů.

© Projekt 100 - 2008 | Asociace českých filmových klubů, o.s.
Produkce AČFK, Nám. Míru 860, 68601 Uh. Hradiště / realizace nextWEB