Přehled filmů

V letošním roce jsme vybrali následující filmy.

Aguirre, hněv Boží

První z mnohaleté spolupráce Wernera Herzoga a charismatického Klause Kinského, představujícího šíleného muže usilujícího o velitelskou pozici v dobyvatelské výpravě do bájného El Dorada.

Kabinet doktora Caligariho

První expresionistický snímek, jehož kouzlo spočívá v nevídaném řešení výtvarné scény, vypjatých hereckých výkonech a bizarní kombinaci světla a stínu.

Nenápadný půvab buržoazie

Jeden z posledních Buñuelových snímků o neustálém neúspěšném scházení přátel z vyšší společnosti získal Oscara za nejlepší neanglicky mluvený film.
+ předfilm
Andaluský pes

Náměstí Spasitele

Současná polská rodina v dramatu antických rozměrů. Nejlepší polský film roku 2006.

Nový svět

Legenda o Pocahontas převedená na plátno filmovým básníkem Terrencem Malickem jako óda na lásku s Colinem Farrelem a velkým hereckým objevem Q'oriankou Kilcher v hlavních rolích.

Obrazy starého světa

Jedno z největších děl slovenské kinematografie oceněno na festivalech doma i v zahraničí konečně v českých kinech.

Svatá hora

Přijďte přijít o zbytky svého duševního zdraví! Třetí celovečerní film kultovního mexického režiséra Alejandra Jodorowského ze surrealistické tvůrčí skupiny Panique Arrabal – Jodorowsky – Topor.

Ty, který žiješ

Příběh lidské existence, dobrodružství života, mezilidských vztahů, přání, obav, příběh lásky a touhy po seberealizaci. Další film režiséra Písní z druhého patra.

Zabriskie Point

Slavný provokativní Antonioniho film představující ideály volného života a lásky a jedno období z americké bouřlivé historie.

Želvy mohou létat

Příběh o dětech obchodujících s nášlapnými minami, který dojal diváky po celém světě. První irácký film natočený po pádu Saddáma Husajna.
© Projekt 100 - 2008 | Asociace českých filmových klubů, o.s.
Produkce AČFK, Nám. Míru 860, 68601 Uh. Hradiště / realizace nextWEB